דף ראשי | אודות | צוות המשרד | התמחויות | מאמרים | צור קשר
 

לא בטוח\ה אם יש לך עילה לתביעה? סובל\ת ממחלת עבודה אך מתלבט\ת האם לנקוט באמצעים משפטיים?

צוות עורכי הדין ביואח שכטר חברת עורכי דין ישמח לייעץ לך בתהליך קבלת ההחלטה להמשך הדרך,  ולעזור לך לבחון את האפשרויות העומדות בפניך.
 
לשירות הגולשים, מערכת לשליחת מייל בה תוכלו לתאר את המקרה בקצרה ואנו נשמח לחזור אליכם בהמשך, ובמקרה הצורך לזמן אותכם לפגישת ייעוץ ללא תשלום במשרדינו.
 
   
> תאונות דרכים: על מה אפשר לתבוע


על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה (משנת 1975) [להלן "החוק"] נקבע כי נהג, נוסע והולך רגל אשר נפגעו בתאונת דרכים בישראל זכאים לפיצוי מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב המעורב בביטוח חובה. אבל מה הסכום המדויק שמגיע לכם? כאן החוק אינו יכול לתת מענה מלא, אך מגדיר כמה פרמטרים לקביעת גובה הפיצויים: בהתאם לרמת הפגיעה, ההוצאות שנדרשו והפגיעה בהכנסה. לפניכם רשימה של פגיעות בעבורן ניתן לתבוע פיצויים בעקבות מעורבות ופגיעה בתאונת דרכים:

  1. כאב וסבל מונח משפטי לתיאור "עוגמת הנפש" שנגרמה לנפגע כתוצאה מתאונת הדרכים. הפיצוי כאן מתחשב בגילו של הנפגע, ימי האשפוז ואחוזי הנכות, כאשר פיצוי מקסימלי לאדם צעיר עם נכות מלאה (אך ללא ימי אשפוז) יגיע לסך של 154,000 ₪ (הסכום מתעדכן ומשתנה בהתאם למדד החודשי).
  2.  הפסדי שכר ואובדן כושר השתכרות פיצוי זה הינו הסכום המשמעותי ביותר שמתקבל מחברת הביטוח. חישוב הפיצוי מתחשב באורך התקופות בהם לא עבדתם בגלל הפגיעה, אחוזי הנכות הזמנית ואחוזי הנכות הצמיתה. כמו כן עורך בית המשפט חישוב על פי תפקודיות הפגיעה ומתחשב בהפסדים בפועל. בחישוב זה קבע החוק תקרת שכר בגינה ישולם הפיצוי העומד על שילוש של השכר הממוצע במשק.
  3. הוצאות רפואיות אם נפגעתם בתאונת דרכים אתם זכאים לקבל החזר על כל הוצאה שנדרשתם לשלם בגין טיפול רפואי. כמובן שרוב ההוצאות מכוסות בסל הבריאות, אך במקרים מסוימים תוכלו לטעון כי המענה שנתן סל הבריאות לא היה הולם ולדרוש החזרים. כך במקרה של טיפולים מיוחדים, עזרים רפואיים, אשפוזים וניתוחים שונים.
  4. עזרת הזולת במקרה והפגיעה בתאונה דרשה מכם לשכור עזרה בעבודות הבית, אתם זכאים להחזר הוצאות - גם אם לשם העניין גייסתם בן משפחה שעבד ללא תשלום כספי. במקרה ומצבו הרפואי של הנפגע מצדיק עזרה שכזו, תקבלו החזר עבור העזרה שנדרשה.
  5. הוצאות להתאמת דיור באם בגין מצבו הרפואי של נפגע תאונת דרכים הוא זקוק לשינוי מבנה הדירה ו/או מעבר לדירה אחרת, זכאי הוא לפיצוי בגין כך.
  6. הוצאות ניידות נפגע תאונת דרכים זכאי לפיצוי בגין כל הוצאות נסיעה אשר נגרמו לו בגין תאונת הדרכים, כולל שימוש בתחבורה ציבורית, מוניות, התאמת רכב לנכה וכיוצא בזאת. אל תשכחו לשמור את כל הקבלות - גם אם רק קפצתם לראות רופא מומחה (כולל החנייה).
  7. הוצאות משפט וכדי להבטיח שתקבלו מה שמגיע לכם, קובע החוק לנפגעי תאונות דרכים כי מגיע לנפגע פיצוי בגין כל הוצאות המשפט וניהול ההליך המשפטי כנגד חברת הביטוח. מעמד זה כולל את שכר הטרחה של עורך הדין לענייני נזיקין, צילומים, נסיעות לבית המשפט, אגרת בית משפט וכיוצא בזאת.
  8. פיצוי מיידי במקרה והפגיעה בעקבות תאונת הדרכים גרמה להפסד של כושר השתכרות או פגיעה קשה, תוכלו להגיש תביעה לפיצוי מהיר המוכר על ידי החוק כ"תשלום תכוף". תשלום זה ניתן במטרה להעניק מענה מיידי לנפגע (אם נשמט מתחת רגליכם הבסיס הכלכלי) ולממן סיוע רפואי וסיעודי במיידי. לאחר השלמתו של התהליך המשפטי ינוכה סכום זה מסכום הפיצוי המלא שיקבע בית המשפט.

ביואח שכטר חברת עורכי דין מציעים לך ליהנות מניסיון עשיר בייצוג וטיפול משפטי מקצועי ומקיף בנושא תביעות בגין תאונות דרכים מול חברות ביטוח ומוסד "ביטוח לאומי". עורכי הדין במשרדנו מטפלים בתביעות החל מהשלב הראשון של מילוי הטפסים ושליחתם (על ידנו) למוסד לביטוח לאומי ועד לשלב האחרון, לרבות ייצוג בוועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי, הגשת תובענות לבית הדין לעבודה ותביעה מול חברות ביטוח פרטיות. פנו עוד היום למשרדנו ונציגי המשרד ישמחו לקבוע לכם פגישת ייעוץ חינם, או שלחו מייל דרך האתר ותוכלו לקבל ייעוץ מקצועי ראשוני.

לייעוץ משפטי על ידי עורך דין לענייני נזיקין, המתמחה בתאונות דרכים, התקשרו למשרדנו בטל`: 03-6126125 או הקלק\י כאן« חזרה למאמרים
 
יואח שכטר חברת עורכי דין | בן גוריון 2, מגדל ב.ס.ר 1, רמת גן 52573 | טל.03-6126125 | פקס.03-6126126 | דוא"ל
 
Up-Grade: מיתוג ועיצוב האתר ויביט - בניית אתרים